Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odbiór O2 FL, co warto zaprogramować przy odbiorze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    to będzie teraz szaleństwo na mieście
    Zpluta narazie jest cisza na miescie bo się czarna dociera, ale już są plany co by karawan usprawnić ... :szeroki_usmiech

    Gdzie ja się schowam?
    Pewno na myjnie :twisted: Jak ty to robisz, że twoja czarnula jest zawsze czysta to ja nie wiem :lol:
    Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

    _

    Komentarz


    • #27
      no jeszcze przy światłach dziennych(tych w reflektorach przeciwmgielnych) moze być opcja włączonych tylnych pozycyjnych(ja tak mam) tak dla spokoju bo czasami miśki jadac za toba pomyślą ze nic nie masz włączonego.

      Komentarz


      • #28
        Czy w OIIFL ambiente bez MAXIDOTA da rade zaprogramowac tryb amerykanski?W ASO nie slyszeli o czyms takim .
        Respect All,Fear No One!

        Komentarz


        • #29
          fan, trzeba mieć VAGa
          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Mihau
            pio_wwa,

            test zegarów
            [youtube] [/youtube]
            Hej,
            smieszny ten staging...
            można to włączyć w O2FL? Jak bardzo to skomplikowane?
            Mam eleganca z 2010...

            pozdro

            Komentarz


            • #31
              pitbull, można to spokojnie włączyć w O2FL, trzeba mieć VAGa i umieć to zakodować
              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

              Komentarz


              • #32
                Odbiór O2 FL, co warto zaprogramować przy odbiorze

                Zamieszczone przez pitbull
                Zamieszczone przez Mihau
                pio_wwa,

                test zegarów
                [youtube] [/youtube]
                Hej,
                smieszny ten staging...
                można to włączyć w O2FL? Jak bardzo to skomplikowane?
                Mam eleganca z 2010...

                pozdro
                Mozemy sie jakos umowic na krotkiego spota w wawie, roboty na 30 s.
                @200KM

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez rafik11
                  no jeszcze przy światłach dziennych(tych w reflektorach przeciwmgielnych) moze być opcja włączonych tylnych pozycyjnych(ja tak mam) tak dla spokoju bo czasami miśki jadac za toba pomyślą ze nic nie masz włączonego.
                  Czy ktoś wie jak zakodować VCDS-em włączone tylne światła przy dziennych ?

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez arekban
                    Zamieszczone przez rafik11
                    no jeszcze przy światłach dziennych(tych w reflektorach przeciwmgielnych) moze być opcja włączonych tylnych pozycyjnych(ja tak mam) tak dla spokoju bo czasami miśki jadac za toba pomyślą ze nic nie masz włączonego.
                    Czy ktoś wie jak zakodować VCDS-em włączone tylne światła przy dziennych ?
                    ..... URWAŁ NAĆ! ..... :evil:
                    arekban, kiedy pierwszy raz zarejestrowałeś pojazd, bo rozumiem, ze masz nowy samochód? W GOOGLE wpisałem "światła dzienne przepisy" i oczom mym ukazał się link:

                    Światła do jazdy dziennej – Wikipedia, wolna encyklopedia

                    Poza tym temat był już na forum wałkowany wiele razy!! ....... WRRRR!
                    Pozdrawiam,
                    Michał

                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez kropeck
                      Zamieszczone przez arekban
                      Zamieszczone przez rafik11
                      no jeszcze przy światłach dziennych(tych w reflektorach przeciwmgielnych) moze być opcja włączonych tylnych pozycyjnych(ja tak mam) tak dla spokoju bo czasami miśki jadac za toba pomyślą ze nic nie masz włączonego.
                      Czy ktoś wie jak zakodować VCDS-em włączone tylne światła przy dziennych ?
                      ..... URWAŁ NAĆ! ..... :evil:
                      ...
                      Poza tym temat był już na forum wałkowany wiele razy!! ....... WRRRR!
                      kropeck - przepisy znam i pytałem tylko o to czy ktoś wie jak to zakodować.
                      Temat pewnie wałkowany, ale odpowiedzi na to konkretne pytanie (jak zakodować) nie znalazłem !

                      Przepisy przepisami ale w jesienno zimowej szarówce warto być widocznym także od tyłu.
                      Zaraz napiszesz mi że mam włączać sobie w dzień światła mijania ... ale jakoś mnie to nie odpowiada - począwszy od niepotrzebnych w dzień kornerów a skończywszy na ciemnym trybie nocnym w nawigacji.

                      Komentarz


                      • #36
                        Nie znajdziesz, bo w VCDS'ie tego nie ma. Poszukaj informacji o bajcie 18 - wiem - dużo szukania, ale ingerencja w niego jest dość ryzykowna, więc nie dzielę się tą wiedzą na forum. Każdy na swoje ryzyko.

                        Najszybciej będzie podjechać do ASO - niech oni Ci włączą. Mają taką funkcję w swoim VAS'ie. Ale oczywiście wiesz o tym, że to będzie niezgodne z przepisami i uruchamiasz to na własne ryzyko, prawda?
                        Pozdrawiam,
                        Michał

                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez kropeck
                          Nie znajdziesz, bo w VCDS'ie tego nie ma. Poszukaj informacji o bajcie 18 - wiem - dużo szukania, ale ingerencja w niego jest dość ryzykowna, więc nie dzielę się tą wiedzą na forum. Każdy na swoje ryzyko.

                          Najszybciej będzie podjechać do ASO - niech oni Ci włączą. Mają taką funkcję w swoim VAS'ie. Ale oczywiście wiesz o tym, że to będzie niezgodne z przepisami i uruchamiasz to na własne ryzyko, prawda?
                          Dziękuje pięknie. Ta odpowieź juz mnie satysfakcjonuje
                          Po co było się złościć ?

                          Komentarz


                          • #38
                            A co do "zimowej szarówki", to przepisy jasno mówią, że (cytat z podanego przeze mnie linku):
                            Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu.
                            Co oznacza, że w ZIMOWĄ SZARÓWKĘ masz jeździć na światłach mijania.

                            [ Dodano: Pią 17 Wrz, 10 00:39 ]
                            Zamieszczone przez arekban
                            Po co było się złościć ?
                            A bo mnie parę innych wypowiedzi na forum zirytowało, a ja nerwowy jestem, a nie mam pod ręką nikogo, żeby przyje**ć :-)
                            Pozdrawiam,
                            Michał

                            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez kropeck
                              ....oznacza, że w ZIMOWĄ SZARÓWKĘ masz jeździć na światłach mijania.
                              A ja po prostu na jesień i zimę chciałem sobie włączyć na stałe - dzienne przez przednie mijania + tylne pozycyjne które włączały by sie automatycznie po odpaleniu auta.
                              Widać VCDS jeszcze tego nie umie, więc nie usmiecha mi sie 2 razy do roku jezdzić do ASO.

                              Dzieki za wszystko kropeck.. Idź spać to CI nerw przejdzie

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez arekban
                                Zamieszczone przez kropeck
                                ....oznacza, że w ZIMOWĄ SZARÓWKĘ masz jeździć na światłach mijania.
                                A ja po prostu na jesień i zimę chciałem sobie włączyć na stałe - dzienne przez przednie mijania + tylne pozycyjne które włączały by sie automatycznie po odpaleniu auta.
                                Widać VCDS jeszcze tego nie umie, więc nie usmiecha mi sie 2 razy do roku jezdzić do ASO.

                                Dzieki za wszystko kropeck.. Idź spać to CI nerw przejdzie
                                Nie no ... gdybyś TAK to przedstawił, to bym Ci powiedział, że to kwestia jednego albo dwóch bitów. I jeszcze bym powiedział, że jak mi prześlesz swoje kodowanie sterownika 09 - centralna elektryka, to bym Ci odesłał poprawione kodowanie.
                                Pozdrawiam,
                                Michał

                                Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez kropeck
                                  Nie no ... gdybyś TAK to przedstawił, to bym Ci powiedział, że to kwestia jednego albo dwóch bitów. I jeszcze bym powiedział, że jak mi prześlesz swoje kodowanie sterownika 09 - centralna elektryka, to bym Ci odesłał poprawione kodowanie.
                                  Normalnie zaskakujeesz mnie
                                  Moje kodowanie: 46180AB8B00508C040080080050081E4470100AE624D8D605C 0540000000

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Nowe, indywidualne kodowanie poleciało na PW.
                                    Pozdrawiam,
                                    Michał

                                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Witam,

                                      w jaki sposób wlaczyc test zegarow?

                                      Pozdrawiam.
                                      ...

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Trzeba aktywować w adaptacjach zestawu wskaźników funkcję STAGING.
                                        Pozdrawiam,
                                        Michał

                                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez kropeck
                                          Trzeba aktywować w adaptacjach zestawu wskaźników funkcję STAGING.

                                          oporocz O2 dziala to w innych autach VAG?
                                          ...

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            czy ktos podpinal sobie do elegance LH i CH ?

                                            mam problem bo w kompie moge ustawic ale brak reakcji, kolega z forum powiedzial ze mignac dlugimi i wtedy dziala ale pozniej juz koniec, czy trzeba wylacznik swiatel wymieniac czy cos innego?

                                            Co do swiatel dziennych to dodam 3 grosze..... istota ich dzialania jest widziec nas lub auta z naprzeciwka a tyl ma byc blady dopiero hamowanie pozwala dojzec auto z tylu w sloneczny dzien lepiej zauwazyc akcje stopu tylnich swiatem bez swiecacych sie calych lamp
                                            Michał
                                            ---------------------------
                                            O2 FL 1.4 TSI Elegance

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              MikiTSI,

                                              Jak nie masz sensora deszczu to pozostaje manualny CH. Przed wyjęciem kluczyka trzeba mignąć długimi. Po otwarciu drzwi/wyjęciu kluczyka zaczną świecić. O ile pamiętam bajt 12 bit 2.
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez kropeck
                                                Trzeba aktywować w adaptacjach zestawu wskaźników funkcję STAGING.
                                                a ten test zegarów to się jakoś sam włącza przy uruchomieniu zapłonu czy uruchamia się to jakoś inaczej?

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez Enriquez
                                                  MikiTSI,

                                                  Jak nie masz sensora deszczu to pozostaje manualny CH. Przed wyjęciem kluczyka trzeba mignąć długimi. Po otwarciu drzwi/wyjęciu kluczyka zaczną świecić. O ile pamiętam bajt 12 bit 2.
                                                  mam czujnik deszczu
                                                  Michał
                                                  ---------------------------
                                                  O2 FL 1.4 TSI Elegance

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Witam
                                                    Czy jest ktoś ze Szczecina lub okolic kto pomoże ustawic te dodatki funkcje corner ..itp ?
                                                    Mam wersje elegance i chyba sporo jest funkcji które można uruchomic w moim aucie.
                                                    był VW GOLF mkIV -> 1.6SR AKL 101KM 99r. HIGHLINE
                                                    skradziona Skoda Octavia II -> 1.9TDI PD BKC 105KM 06r. ELEGANCE
                                                    jest Opel Astra H -> 1.7 CDTI Z17DTJ 110KM 09r. COSMO

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X